esmaspäev, 13. oktoober 2014

Team Fortress 2



Team Fortress 2 on tiimipõhine online FPS (First Person Shooter) mis tuli välja 2007.aastal ja alates 2011. aastast on mäng tasuta saadaval. Mäng on loodud Valve Corporation'i poolt,seda arendati 9 aastat. See on järg 1996. aastal loodud Team Fortress mod'ile. Team Fortress 2 ilmus 2007. aasta 10.oktroobril platvormidele Windows ja Xbox 360. Playstation 3 versioon väljus sama aasta 22 novembril. Praegu on olemas ka Mac OS tugi.


Mängus on erinevaid moode, lisaks ametlikkele on ka olemas kasutajate poolt loodud mänguväljad. Ametlikke mängumoode on 9, (Payload, King of the Hill, Attack and Defend, Payload Race, Control Points, Capture the Flag, Special Delivery, Mann vs Machine. Halloweeni ajal on ka olemas spetsiaalne mänguvali nimega Scream Fortress. Kuulusamad kasutajage poolt loodud mänguväljad on: Saxton Hale, Arena, Randomizer, Degrootkeep (Mis on keskaegne mänguvali, keskaegsete relvadega) jne.


Payload:





Mängumood, kus sinine tiim (blue) peab käru lükkama vastase baasi kasutades selleks ette antud aega ja punane tiim (red) pommi jõudmist enda baasi ära hoidma. Kui see baasini (viimase checkpointini) ette antud ajaks välja ei jõua, siis baas ei lõhke ja punane meeskond võidab. Kui pomm jõuab baasini teatud ajavahemiku jooksul, võidab sinine tiim. Tuntumad payload mapid on: pl_badwater pl_upward pl_goldrush pl_thunder mountain


King of The Hill:





Mängumood, kus mõlema meeskonna ülesanne on hoida üht control-pointi(kontrollpunkti) kokku 3 minutit. Kontrollpunkti vallutamise järel hakkab aeg nulli tiksuma-võidab see,kes ennem oma meeskonna kella nulli saab. Kontrollpunkt läheb available-iks (kättesaadavaks) alles mõne aja pärast. Kui kontrollpunkt on kättesaadav, võivad tiimid seda proovida vallutada. Edukas vallutamine paneb meeskonna taimeri tööle. Taimer peatub siis, kui teine tiim võtab kontrollpunkti üle. Erandkorras on olemas ka selline asi nagu: "Overtime" ehk lisaaeg. Lisaaega võib kohata siis, kui ühe tiimi aeg on jooksnud nulli ja teine tiim veel üritab seda kontrollpunkti endale võtta (kui neil on kontrollpunkti ära võtmine alles poole peal). Kui see tiim, kelle timer veel nullis pole suudab sellises olukorras kontrollpunkti endale võtta, siis piisab teisel tiimil selle ühekorralisest ära võtmisest. Sest lisaaja puhul on taimer nullis. Tuntumad King of The Hill mapid on: koth_harvest koth_nucleus koth_king koth_badlands koth_lakeside koth_viaduct Tihtipeale kasutatakse King of The Hill mappe ka Halloween eventiteks (sündmusteks).

Mäng on suur mütsisimulaator ja neid müüakse ka päris raha eest. Samuti on mängus ka "Strange" ehk tõlgituna imelikud relvad, mis loevad sinu poolt tapetud inimesi või siis näiteks mängus oleva "võileiva" puhul seda, kui palju sa seda söönud oled. Klassid: Valikus on 9 klassi: Scout, Soldier. Pyro, Demoman, Heavy, Engineer, Medic, Sniper ja Spy. Igal klassil on oma eelised ja üldiselt on mäng tasakaalustatud.



2 kommentaari:

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.